Haber 09.07.2018 tarihinde eklendi, (176) defa okundu.

Gümülcine’de kadın köpek saldırısına uğradı, hastanelik oldu

Gümülcine’de (Komotini) sahipsiz sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 72 yaşındaki bir kadın soluğu hastanede aldı.

Yaşlı kadının eşi Fotis Katsikas yerel Hronos gazetesine yaptığı açıklamalarda yetkililerden soruna çözüm isterken “yapmam diye bir şey yok, istemiyorum diye bir şey var” dedi.

Köpek saldırısı 2 Temmuz Pazartesi sabahı, daha önce de sokak köpeklerinin yayalara, motosikletlere veya otomobillere saldırdığı Georgiou Papandreou sokağında yaşandı. Azınlıkça’nın aktardığına göre her ne kadar daha önce bu sokaktaki bazı sokak köpekleri yetkililer tarafından toplansa da, bu çabaların olumlu sonuçların alındığı diğer bölgelerin aksine sonuç vermediği görülüyor.

Eşinin eli köpek tarafından ısırılan Fotis Katsikas “Bölgede sahipsiz sokak köpekleri var ve bazı insanlar bu durumun sorumlusu. Yaklaşık 7 köpekten oluşan ve gece gündüz o bölgede dolaşan bir sürü var. Eşime de bunlardan biri, en aç olanı saldırdı. Elindeki market poşetlerini görünce saldıran köpek eşimin sol elini ısırdı” diye olayı anlatıyor.

“Nikos Stergiadis’i arayıp tehlike saçan sahipsiz köpekleri neden toplamadıklarını sordum. Gümülcine Belediye Başkanının ofisine gittim ve şikayetim sekreteri tarafından kayıt altına alındı. Dimitris Politiadis ile görüştüm.”

Mağdur yakını gelecekte benzer olayların yaşanmaması için bahse konu bölgeye bir an önce müdahale edilmesini istiyor.

kaynak;azınlıkça