Haber 12.07.2018 tarihinde eklendi, (163) defa okundu.

Şahin Köyü Hayır Kermesi örnek bir etkinlik oldu

İskeçe balkan bölgesinin en önemli yerleşim birimlerinden biri olan ve Batı Trakya'nın kalbi olarak bilinen Şahin köyünde 3 yıldan beri gerçekleştirilen "HAYIR KERMESİ" 7 Temmuz Cumartesi günü başladı. Üç gün süren kermese hayırseverler yoğun ilgi gösterdi.

Şahin köyü vakıf heyeti öncülüğünde düzenlenen kermeste yeni kurulan Şahin Eğitim ve Kültür Derneği Gençliği ve Şahinli bayanların özverili çalışmaları dikkat çekti. Vakıf Heyeti, Şahin Eğitim ve Kültür Derneği ve Şahinli bayanların ahenkli çalışması örnek bir etkinliğin ortaya çıkmasına vesile oldu.

Kermes açılışında yoğun yağmur etkili olurken, hava muhalefeti protokolün açılışta yerini almasına mani olamadı. Kermes açılışına milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, sabık Başkan Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ile T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu temsilen Muavin Konsolos Neslihan Altay iştirak ettiler.

Şahin Vakıf Heyeti Başkanı İdris Meço yaptığı açılış konuşmasında bu hayırlı etkinliğe iştirak eden ve katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür etti. Protokol üyeleri de yaptıkları selamlama konuşmalarında bu hayır kermesinin başarılı geçmesi dileklerini ifade ettiler. Tüm konuşmacılara Şahinli gençler tarafından fidan hediye edildi.

Üç gün süren kermes etkinliğine beklenenin üzerinde katılım sağlanması organizatörleri memnun ederken, ileriye yönelik, kermes etkinliğinin zenginleştirilerek kültürel bir etkinliğe dönüştürülmesi yönünde fikirler beyan edildi. Bu hususun önümüzdeki günlerde vakıf yöneticileri, Şahin Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri ile köyün ileri gelenleri arasında istişare edilmesi bekleniyor.

kaynak:millet gazetesi