Haber 19.09.2018 tarihinde eklendi, (729) defa okundu.

Şahin'de gözyaşları Yasemin için sel oldu aktı

Küçük yaşlardan itibaren bir çok sağlık problemiyle mücadele eden Şahinli genç Yasemin 23 yaşında iken 16 Eylül Pazar akşamı Rahmet-i Rahman'a kavuştu.

Şahinli esnaf İrfan Halil'in kızı olan Yasemin küçük yaşlarda yaşadığı ciddi sağlık problemleri neticesinde ömrünün geri kalan kısmını bu şekilde geçirmek durumunda kaldı. Geçtiğimiz yıldan beri durumu iyice ağırlaşan Yasemin 16 Eylül Pazar akşamı sevdiklerini geride bırakarak ilahi davete icabet etti.

Şahin köyünde çok sevilen Yasemin kızımızı 17 Eylül Pazartesi günü ikindi namazını müteakiben sevenleri son vazifelerini yapmak üzere yalnız bırakmadı. Sadece Şahin köyünden değil, civar köylerden de bir çok aile dostu Yasemin'in cenaze merasimine iştirak etti.

Yasemin'in evinin önünde tilavet olunan Kur'an-ı Kerim ve yapılan duadan sonra cemaate hitap eden Şahin Karaca Ahmet Camii İmam Hatibi İlter Meço, Yasemin ve Yasemin gibi kardeşlerimizin hayat hikayelerinde ve hayata veda ettiklerinde biz sağlıklı insanlar için büyük ibretler olduğunu, Cenab-ı Mevla'nın biz sağlıklı kullarına bahşettiği sağlıklı yaşamın şükrünü eda etmemiz gerektiğini ifade etti.

Cenaze merasimine İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de iştirak ederek Şahin halkını bu hüzünlü gününde yalnız bırakmadı.

Şahin köyünün sevgili evladı Yasemin kızımız kılınan cenaze namazının ardından Şahin mezarlığına defnedildi. Yasemin evladımıza Mevlâ'dan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

kaynak:millet gazetesi