Haber 03.10.2018 tarihinde eklendi, (314) defa okundu.

İstanbul’dan üzücü haber

2 Ekim Salı günü tedavi ettiği hastası tarafından ateşli silahla saldırıya uğrayan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Aslen Gümülcineli olan Fikret Hacıosman 1985 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, ihtisasını da aynı fakültede tamamlamıştı.

İstanbul’da Bahçelievler'de bulunan özel bir hastanedeki odasında hastası olan Serhat T. tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve aslen Gümülcineli olan doktor Fikret Hacıosman (57) hayatını kaybetti. 

Polis ekiplerince gözaltına alınan Serhat T. ilk ifadesinde, “Okulda zenginlerin gösterişli hayatından çok etkilendiğimi söyleyince ilaç tedavime devam etmeni söyledi. Ben de sinirlendim, ateş ettim” dediği öne sürüldü. Saldırgan Serhat T. ifadesinin alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirildi ve Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. 

Bahçelievler'de bulunan özel hastanede psikiyatri bölümünde görevli Hacıosman, saat 12.30 sıralarında Serhat T. (18) isimli hastasının silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı. Ağır yaralı doktor hastanedeki tüm müdahaleye rağmen saat 21:55’de hayatını kaybetti. 

Olayla ilgili soruşturma başlatan Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlatmış daha sonra saldırgan yakalanmıştı. 

Kaynak: GÜNDEM