Haber 03.12.2018 tarihinde eklendi, (269) defa okundu.

İskeçe Koyunköy’ün ilk Türk Nahiye Başkanı Hüseyin Kara Osman vefat etti

Koyunköy’ün ilk Türk nahiye başkanı Hüseyin Kara Osman vefat etti.

Torunları için ceviz toplamak için çıktığı ağaçtan düşen ve vücudunun çeşitli yerlerinden ve özellikle de başından yaralanan Hüseyin Kara Osman, üç aylık yaşam mücadelesini kaybetti. 

Hüseyin Kara Osman, 29 Kasım Perşembe günü Kavala Devlet Hastanesi’nde vefat etti. 70 yaşında hayata gözlerini Kara Osman, 30 Kasım Cuma günü Koyunköy camisindeki ikinci namazından sonra köy mezarlığında toprağa verildi. 

Kara Osman’ın cenaze namazını İskeçe Müftüsü Ahmet Mete kıldırdı. 

Koyunköy’deki cenazeye İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Eyalet Meclis Üyesi Birol İncemehmet, İskeçe Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Serkan Hatip, Hüseyin Kara Osman’ın akrabaları, köylüleri ve çok sayıda soydaş katıldı. 

1948 yılında İskeçe’ye bağlı Koyunköy’de dünyaya gelen Hüseyin Kara Osman, alüminyum doğrama işiyle uğraştı. 1982 yılında yapılan yerel seçimlerde İskeçe’ye bağlı Koyunköy’de nahiye başkanı seçildi. 1982 – 1986 yılları arasında nahiye başkanlığı yapan Hüseyin Kara Osman, köyün ilk Türk azınlık üyesi nahiye başkanı oldu. Hüseyin Kara Osman’dan sonra seçilen Hüseyin Bandak ise Koyunköy Nahiye Başkanlığını uzun süre devam ettirdi. 

Vildan Kara Osman’la evli olan Hüseyin Kara Osman, alüminyum işiyle uğraşan Levent ve Tamer adında iki çocuk babasıydı. 

Kaynak: Gündem