Haber 18.12.2018 tarihinde eklendi, (399) defa okundu.

Gümülcine’de büyük operasyon

Gümülcine’de (Komotini) de faaliyet gösteren ve deposu bulunan taklit ürün ticareti yapan büyük suç örgütü çökertildi.

Gümülcine’de (Komotini) de faaliyet gösteren ve deposu bulunan taklit ürün ticareti yapan büyük suç örgütü çökertildi.

Polisin eş zamanlı operasyonları kapsamında 20 kişi gözaltına alınırken, bunlardan dördünün kamu memuru olması dikkat çekti. 66 kişi hakkında daha suçlamaların olduğu belirtilirken, örgütün faaliyetlerine 2016 yılı ortalarından başladığı ve her bir üyenin belirli bir role sahip olduğu örgütlü bir çetenin söz konusu olduğu kaydedildi.

Çakma ürünlerin Türkiye’den Bulgaristan üzerinden TIR’larla taklit olmayan ürünlerin arasına karıştırılarak Yunanistan’a getirildiği tespit edildi.

Suç örgütü üyelerinin ise ya toptan veya perakende satış noktaları sahibi olduğu ya da Yunanistan’ın farklı bölgelerinde seyyar satıcılık yaparak taklit ürünleri sattığı ifade edildi.

Örgütün, ürünleri geçici olarak muhafaza ettiği Selanik’teki deposu dışında Atina, Gümülcine ve İskeçe’de (Xanthi) de depoları bulunuyor. Öte yandan ürünlerin alımı için ödemelerin bankaları saf dışı bırakarak yapıldığı ve ne ödemelerin ne de ürünlerin gümrüğe bildirildiği kaydedildi.

Son olarak suç örgütünün bu şekilde yasal olmayan yollardan elde ettiği gelirin 3,6 milyon euro’nun üzerinde olduğu değerlendiriliyor.kaynak:azinlikca