Haber 30.01.2019 tarihinde eklendi, (826) defa okundu.

Azınlık çocuklarının da okuduğu okulda İskeçeli öğretmen Altın Şafakçıların hedefi oldu

Irkçı Altın Şafak Partisi üyeleri İskeçe’de (Xanthi) bir okulun duvarlarını faşist sloganlarla doldurdu.

Altın Şafakçıların hedef seçtiği öğretmenlerden Thanasis Papastathopoulos konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dün okulumun duvarları Nazi örgütü Altın Şafak tarafından nefret, ırkçılık ve terör sloganlarıyla doldu. Bunlardan ikisi de maalesef benim aleyhimeydi. Konu tabiî ki kişisel değil. Farklı görüşlere sahip eğitimcilerin korkutulması ve hedef gösterilmesi son dönemlerde alışılageldik bir yöntem oldu. Nazizme tepkimiz toplu ve amasız olmalı. Öğrencilerimizin beyin ve ruhlarının nefret, yabancı düşmanlığı ve ırkçılıkla zehirlenmemesi gerekir. Bana gelecek olursak: Yavaş da ağlamayım ve korkmayayım” ifadelerini kullandı.

Öğretmen Documento gazetesine yaptığı ve Azınlıkça’nın aktardığı açıklamalarında ise “Maalesef son dönemde ülkemizde bu tür olaylar arttı. Bizim okulumuz örnek bir okul, çünkü diğer çocuklarla birlikte uyumlu bir şekilde yaşayan Müslüman kökenli çok sayıda öğrencimiz de var” dedi.

Duvarlara yazılan sloganlar arasında “Türk dostu öğretmenlere yumruk ve tekme”, “Solcu Matematikçi, p...t ve tavşan” şeklinde sloganlar yer alıyordu.
kaynak:azinlikca