Haber 23.05.2018 tarihinde eklendi, (191) defa okundu.

Türkiye'de yapılacak seçimlerde 2 Batı Trakyalı aday

Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Hakan Çavuşoğlu AK Parti Bursa 1. sıradan aday gösterildi. Çavuşoğlu Rodop ilinde yer alan Delinasufköy'de dünyaya geldi. 

Diğer bir aday ise MHP Bursa 2. sıradan seçime inen Tevfik Topçu. İşadamı Topçu İskeçe doğumludur.

Geçtiğimiz dönem Bursa'dan 8. sıradan seçilen Hakan Çavuşoğlu ile Bursa'dan 2 milletvekili çıkaran MHP'nin adayı Tevfik Topçu'nun seçilmelerine kesin gözüyle bakılıyor.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU KİMDİR? 

AKP Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, 26 Şubat 1972 tarihinde Rodop iline bağlı Delinasufköy'ünde doğdu. İlköğrenimini Yunanistan’da tamamladı. 1990 yılında Biga İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bu tarihten itibaren Bursa’da serbest avukatlık yaptı. 2004-2011 yılları arasında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nde yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem başkanlık yaptı. 24. Dönem Milletvekili seçiminde AKP Bursa Milletvekili seçildi. AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM AKP Grup Yönetim Kurulu üyeliği ile Türkiye- Bosna Hersek Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen T.C. Başbakan Yardımcılığı görevini başarıyla yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

TEVFİK TOPÇU KİMDİR?

1 Temmuz 1958'de İskeçe'de doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Lütfiye'dir. İşadamı olan Topçu, Bursa Ticaret Lisesini bitirdi. Gıda sektöründe serbest ticaretle uğraştı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Üyeliği, İdealist Hukukçular Derneğinin kuruluş ve yönetimsel faaliyet danışmanlığı, İdealist Sanayici ve İş Adamları Derneğinin kuruluş ve yönetimsel faaliyet danışmanlığı ile birçok sivil toplum kuruluşunda danışmanlık faaliyeti yaptı. AVP Cihanspor Kulübünde Başkanlık ve Bursaspor Kongre Üyeliği görevlerinde bulundu. İngilizce bilen Topçu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
kaynak:millet gazetesi