Haber 13.08.2022 tarihinde eklendi, (4) defa okundu.

Özgür Ferhat: Athanasiu, dini ayrımcılığa ve toplumsal bölücülüğe başvurmayı tercih etmiştir

 Özgür Ferhat’ın açıklamasının tamamı ise şöyle:

Yeni Demokrasi milletvekili, meclis ikinci asbaşkanı ve eski Adalet bakanı sn.H Atanasiu yaptığı açıklamalarla ülkemiz tarihinin en karanlık sayfalarının özlemcisi olduğunu,bu söylemleriyle bir kez daha ırkçılığı, faşizan düşünce yapısını ve Batı Trakya Azınlığını hedef gösterecek şekilde fanatizmi öne sürmekten kendini alıkoyamamıştır.

İç düşman teorisi üzerinden siyasi çıkış yolu arayan ve ulusal güvenlik nedeniyle azınlık milletvekillerinin telefon konuşmalarının dinlenip  kaydedilmesinin doğal sayılması gerektiğini iddia eden  sn.Atanasiu kendi hükümetinin tutarsız davranışlarını örtebilme çabasında dinî ayrımcılığa ve toplumsal bölücülüğe başvurmayı tercih etmiştir.

Tarih boyunca haktan,hukuktan,demokrasi ve eşitlikten yana olan Batı Trakya Azınlığına karşı yapılan  bu tür saldırıları kınamakla yetinmediğimizi,bunun ispatı olarak Yeni Demokrasi partisinden sn. Atanasiu'nun görüşlerinin kendilerine aykırı olduğunu bildirmelerini ve akabinde bu şahsı mevcut görevlerinden ihraç etmelerini beklemekteyiz.

Demokrasi ve eşitlik mücadelesi sözde değil özde, lafla değil icraatla verildiğine,yerel ve bölgesel olarakta  demokratik siyasi çerçeveye ait tüm politik güçleri ve mensuplarını görüş bildirmeye  davet ederiz.

 Dr.Özgür Ferhat

 SYRİZA MYK ÜYES

KAYNAK: RODOP RUZGARI